fbpx

Kunduz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Merhabalar, aradığınızı bu sayfada bulamadıysanız ya da yardımcı olmamızı istediğiniz başka bir konu varsa bize destek@kunduzapp.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

 • Kunduz uygulaması nedir?

  Kunduz, TYT, AYT, YKS, YGS, LYS, KPSS ve ALES'e hazırlanan öğrencilerin çözemedikleri, zorlandıkları veya farklı bir çözüm yöntemi aradıkları soruları sordukları ve soruların eğitmenler tarafından gerçek zamanlı olarak çözüldüğü mobil bir uygulamadır. Öğrenciler sorularının fotoğrafını çektikten sonra, dersini seçerek (örn. Matematik, Fizik, Türkçe) ve yorumlarını ekleyerek soruyu uygulamaya yüklerler.  Sisteme gelen soru, sorunun ilgili olduğu dersin eğitmenine iletilir. Eğitmen tarafından çözülen sorunun çözümünün fotoğrafı çekilerek, cevap öğrenciye iletilir. Kunduz bir pazaryeri olup, eğitmen ve öğrencileri bir araya getirmektedir. Kunduz’a aylık üyelik paketi üzerinden kullanabilirsiniz. Paket detayları için Üyelik kısmını inceleyebilirsiniz.

 • Kunduz’un faydası nedir?

  Sınava hazırlıkta öğrencilerin en büyük ihtiyaçlarından birisi kısıtlı zamanlarını verimli kullanabilmektir. Bu sebeple, öğrenciler sorularına en kolay şekilde hızlı ve güvenilir cevap almayı istemektedirler. Kunduz’un öğrencilere sağladığı başlıca faydalar şunlardır: Kullanım kolaylığı – Sorular telefonunun kamerasını kullanarak masandan kalkmana gerek kalmadan gönderilebilir ve çözümler de aynı kolaylıkta öğrenciye sunulur. Zamanı verimli kullanma – Öğrenciler hızlı bir şekilde sorularına cevap alabilmektedir. Güvenirlilik - Cevaplar konularında uzman eğitmenler tarafından açıklayıcı bir şekilde hazırlanmaktadır. Öğrencinin çözümde anlamadığı noktalar varsa veya cevaptan memnun kalmadıysa öğrenciye yeni çözüm gönderilir. Düşük maliyet – Kunduz’un sağladığı hizmet özel ders eğitmelerine kıyasla çok daha düşük maliyetli ve daha hızlıdır. Bir saatlik bir özel dersin -araştırmalarımıza göre ortalama özel bir ders ücreti 100 TL’dir- yarısından daha az bir fiyata Kunduz’u bir ay boyunca kullanılır. Sınırsız soru çözüm desteği* – Kunduz’da üye paketi satın aldığınız takdirde aylık sınırsız soru çözüm desteği hakkına sahip olursunuz. Her daim destek – Kunduz’daki “Destek” kısmından uygulama hakkındaki sorularını ve görüşlerini canlı destekten paylaşabilirsin.

 • Kunduz’da başka hangi özellikler bulunuyor?

  Soru Kütüphanesi: Kunduz soru kütüphanesinde her ders ve konu için farklı zorluk seviyelerinde sorular ile çözümleri mevcuttur. Ana ekranın sol alt köşesindeki kitap tuşuna dokunarak “Soru Kütüphanesi”ne ulaşabilirsiniz. “Soru Kütüphanesi”nde dersi seçtikten sonra karşınıza “Ders Testini Başlat” ve “Konu Seçmek İstiyorum” iki seçenek gelecektir. “Ders Testini Başlat” dediğinizde ekrana kendi seviyenize uygun zorluktaki sorular gelecek. Sorunun çözümünü “Çözümü Göster” kısmından görebilirsin. Aynı zamanda, zorluk seviyesini sol yukarıdaki “Zorluk” kısmından ayarlaman mümkün. “Konu Seçmek İstiyorum” kısmına dokunduğunda ise seçtiğin dersteki müfredata dahil olan konuların listesinden dilediğin konuyu seçerek farklı zorluk seviyelerindeki soru ve çözümlerine ulaşabilirsin. Rehberlik: Rehberlik hizmeti sadece premium üyeleri için mevcuttur. Kunduz uygulamasının ana ekranın üst tarafındaki “Rehberlik” kısmından uzman psikolojik danışmanlar veya eğitmen koçlarımızla sınava hazırlık sürecindeki problemlerini danışabilir ve anında destek alabilirsin.

 • Çözülemeyen soruların çözümlerinin anında öğrenilmesi neden önemlidir?

  Mevcut sınav sisteminde soru çözümünün bu kadar önemli olmasının en büyük sebebi siz öğrencilerin farklı tipteki soruları çözebilmeyi öğrenmesidir. Bu noktada sınava hazırlıkta soru çözmek kadar çözülemeyen sorulara cevap almak da önem taşımaktadır. Maalesef öğrencilerin elindeki mevcut imkanlar sorularınızı ertesi gün veya gelecek hafta sonu öğretmenlerinize sunabileceği boyuttadır. Bir konuya hakimiyetinizi pekiştirmek amacıyla oturduğunuz çalışma masanızdan cevaptan çok soruyla kalkmanız öğrenim deneyiminiz açısından verimli değildir. Kunduz, zamanın bu kadar değerli olduğu bir sistemde öğrencilere soru çözmeye devam ederken öğrencinin çözemediği soruların çözümlerinin kolayca cebinize gelmesini sağlamaktadır.

 • Eğitmenler kimlerden oluşuyor?

  Eğitmen ağımız geçtiğimiz sene YGS ve LYS sınavlarında başarılarını kanıtlamış eğitmenlerden ve profesyonel öğretmenlerden oluşmaktadır. Eğitmenlerin başvuruları destek verdikleri derslerdeki yetkinlikleri ÖSYM sonuçları, şu anki çözüm performansları ve eğitmen yetkinlikleri göz önüne alınarak değerlendirilmektedir. Eğitmenler alanlarında tecrübeli öğretmenler tarafından kontrol edilmekte ve desteklenmektedir.

 • Soru gönderirken nelere dikkat etmem gerekir?

  Soru gönderirken hem sizin hem de eğitmenlerimiz için daha iyi bir deneyim sunabilmek amacıyla aşağıdaki prensiplere dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz: Sorunun fotoğrafı net çekilmeli Sorunun tamamı çıkmalı Bir fotoğrafta tek soru olmalı Cevap anahtarında belirtilen cevap işaretlenmiş olmalı (size geri dönüşte önemli ölçüde zaman kazandıracaktır) Soruda özellikle takıldığınız yerler veya daha özel yorumlarınız varsa eklenmiş olmalı Son olarak, çözümü inceledikten sonra "Çözümü Değerlendir"e dokunarak eğitmenin çözümünü puanlamanızı, memnun kalmadıysanız nedenlerini belirtmenizi rica ediyoruz.

 • Çözümü puanlamam neden önemli?

  Eğitmenlerin performans kalitesini en iyi siz ölçebilirsiniz. Eğitmenlerin uygulamada yer almaya devam etmesini sizin eğitmenlerin çözümlerine verdiğiniz puanlar belirleyecektir. Daha iyi bir Kunduz deneyimi için çözüm puanlamanız ve ek değerlendirmeleriniz kritik bir önem taşımaktadır.

 • Hangi dersler için soru gönderebilirim?

  LGS, TYT, AYT, YKS müfredatındaki aşağıdaki dersler için sorularınızı gönderebilirsiniz. TYT, AYT, YKS için: Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türkçe/Edebiyat, Tarih, Coğrafya, Felsefe Grubu, İngilizce, Fransızca, Almanca LGS: Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi LGS sınavı için Din kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri ile ilgili soruları ders seçiminde Felsefe ve Din Grubu olarak işaretlemeniz yeterlidir.

 • Kunduz’u internet sitesi üzerinden kullanabilir miyim?

  Kunduz, iOS ve Android cep telefonlarına indirilip kullanılabilen bir uygulamadır. Kunduz internet sitesi üzerinden soru gönderme ve cevap alma işlemini gerçekleştiremezsiniz. Bununla birlikte, Kunduz internet sitesi üzerinden kendi üyeliğinize (kendi cep telefonu numaranıza) üyelik paketi satın alabilirsiniz. Ödeme altyapısı olarak Türkiye'de yaygın olarak güvenle kullanılan Iyzico ile işbirliği yapılmaktadır.

 • Kunduz uygulaması hangi telefonlarda çalışıyor?

  Kunduz uygulaması, iOS işletim sisteminde, versiyon 8 ve üstü; Android versiyon 4.2 ve üstü sürümleri bulunan cihazlarda çalışır.

 • Soruları cevaplayan eğitmenlerin kalitesini nasıl sağlıyorsunuz?

  Sormuş olduğunuz sorular konusunda uzman ve deneyimli eğitmeler tarafından cevaplanmaktadır. Öncelikli olarak Kunduz platformuna başvuran eğitmenler cevap sundukları derslerle ilgili teste tabi tutulur. Testte başarılı olan eğitmenler bir sonraki aşamada mülakata alınır; deneyim ve uzmanlıkları araştırılır. Mülakatta da başarılı olan eğitmenler daha sonraki aşamada Kunduz platformu kullanımı ve etkili soru cevaplama yöntemleri konusunda eğitime tabi tutulur. Eğitimi de başarılı bir şekilde tamamlayan eğitmenler deneme süresi boyunca yakından takip edilir. Deneme süresi sonunda eğitmenlerin performansları değerlendirilerek, sadece performansı yüksek olan eğitmenlerin cevap hizmeti vermesi sağlanır. Başvuru süreci ve deneme sürecinden sonra da cevap hizmeti veren eğitmenlerin performansı yakından takip edilir. Performansı düşük olan eğitmenlerin Kunduz platformu üyelikleri sonlandırılır.

 • Nasıl soru yükleyebilirim?

  Kunduz mobil uygulaması ile sormak istediğiniz sorunun fotoğrafını çekerek veya daha önceden çekili bir sorunun fotoğrafını yükleyerek ve konusunu belirleyerek hızlı bir şekilde soru sorabilirsiniz. Uygulamanın ana ekranı doğrudan soru fotoğrafı çekimine olanak sağlayacak şekilde kamera işlevindedir. Bu sayede uygulamayı açtığınız gibi sorunun fotoğrafını çekebilirsiniz. Eğer telefonunuzun galerisinde bulunan bir soru fotoğrafını yüklemek isterseniz ana ekranın sağ üst köşesindeki ikona dokunarak resim galerisine ulaşabilirsiniz. Sorunun fotoğrafını çektikten veya sorunuzu galeriden seçtikten sonra birden fazla sorunun görülmesini engelleyecek şekilde kırpmanızı öneririz. “Devam”a bastığınızda çıkan sayfada, sorunun bağlı olduğu dersi seçtikten sonra sorunuzu gönderebilirsiniz. Eğer eklemek istediğiniz bir yorum veya sorunuz varsa “Yorum Ekle”ye basarak ekleyebilirsiniz. Premium paket, Premium Plus Paket ve Guru Paket üyelerinin soruları öncelikli gönderi olarak çözülür.

 • Öncelikli gönderi özelliğinin normal gönderimden ne farkı var?

  Öncelikli gönder seçeneği ile soru soru havuzunda öncelikli olarak konumlandırılır ve soru 30 dakika içerisinde cevaplandırılmayı hedeflenilir. Sorunun 30 dakika içerisinde çözülmesi soruya ve eğitmenlerin uygunluğuna bağlı olduğu için maalesef garanti edilememektedir. Eğitmenlerin uygunluğu azaldığı için gece yarısından sonra öncelikli olarak gönderilen sorulara 30 dakika içerisinde geri dönüş yapılması zorlaşabilmektedir.

 • Yüklediğim sorunun cevabını nasıl görebilirim?

  Yüklediğiniz soru cevaplandığı zaman cep telefonunuza bir uyarı mesajı gelecektir. Bu uyarı mesajını açarak sorunu cevabını görebilirsiniz. Buna ek olarak Kunduz mobil uygulamasında ana ekranın sağ alt köşesinden veya ana ekranda parmağınızı sola kaydırarak “Soru Kutusu” bölümüne ulaşabilirsiniz. “Soru Kutusu”nda cevaplanan ve bekleyen sorularınızı takip edebilirsiniz. Bu ekranda soruların çözümde hangi aşamada olduğunu gösteren durumları görebilirsiniz. Soruya bastığınızda, soruya ve gönderilmişse, çözüme ulaşabilirsiniz.

 • Yüklediğim soru cevaplanmadı veya cevabın iletilmesi çok uzun sürdü.

  Kunduz eğitmenleri sormuş olduğunuz sorulara en kısa zamanda en açıklayıcı cevapları size sunmak için çalışmaktadırlar. Yüklediğiniz soruya cevabın iletilmesi için sorunuzu yüklediğiniz anda aktif durumda olan eğitmenler göz önünde bulundurulmaktadır. Soru yüklendiği sırada aktif bir eğitmen bulunmuyorsa, cevap almanız sorunuzla ilgili dersteki bir eğitmenin aktif olmasına kadar sürebilir. Buna ek olarak sistemin yoğunluk yaşadığı saatlerde sorunuz ilgili dersteki bir eğitmenin müsait olmasına kadar bekletilebilir. Ayrıca, sorunun tartışmaya açık veya ortalamanın çok üzerinde zorlukta olması durumunda çözümün size ulaşması normalden daha uzun sürebilir. Kunduz eğitmenleri genel olarak 09:00 – 23:00 arasında aktiftirler. Akşam 23:00 ve sabah 09:00 arasında gönderilen soruların çözümünün gelmesi sistemdeki aktif öğretmen sayısının az olmasından dolayı daha uzun sürebilir.

 • Gönderdiğim sorunun reddedildiği uyarısı geldi. Bu ne anlama geliyor?

  Yüklemiş olduğunuz soru birkaç nedenden dolayı reddedilmiş olabilir: Kötüye Kullanım: Gönderilen soru sınavda kopya çekmek veya ödev yaptırmak amaçlı olarak gönderilmiştir. Bu durumda soru eğitmenler tarafından kötüye kullanım olarak reddedilir. Uygunsuz İçerik: Soru için gönderilen fotoğraf bir soru içermiyor ya da uygunsuz içerik bulunduruyor. Düşük Fotoğraf Kalitesi: Gönderilen soru net değildir ve eğitmenlerimiz tarafından okunamamıştır. Birden Fazla Soru: Gönderilen fotoğrafta birden fazla soru varsa eğitmen hangi soruyu çözmesi gerektiğini bilmediği için soru eğitmen tarafından reddedilir. Müfredat Dışı: Gönderilen soru hizmet sağlanan testlerin kapsamı (TYT, AYT, YKS ve LGS müfredatı) dışında bilgi gerektirmektedir. Bir Soru Değildir: Konu anlatımı, paragraf yazımı, vb. isteklerle gönderilen klasik soru formatı dışındaki soruları kapsar.

 • Nasıl üyelik paketi satın alabilirim?

  Kunduz’da, soru paketi satın alınması iki kanaldan yapılabilmektedir: Hem Kunduz mobil uygulaması üzerinden hem de Kunduz web sitesi üzerinden Iyzico ödeme sistemini kullanarak kredi kartınızla kolaylıkla paket satın alabilirsiniz. Ödemelerde en üst seviye güvenlik sağlayan ve endüstri standardı olan SSL (Secure Socket Layer) protokolünü kullanmaktadır.

 • Profil bilgimi nasıl güncelleyebilirim?

  Hesabınızda tanımlı olan ad, soyad, e-posta, doğum tarihi ve sınıf bilgilerinizi “Ayarlar” menüsünden “Profil Bilgileri” bölümünden güncelleyebilirsiniz.

 • Hesabıma kayıtlı cep telefonu numaramı nasıl değiştirebilirim?

  Eski cep telefonu numaranıza tanımlı bir Kunduz hesabınız varsa eski hesabınızı yeni cep telefonu numaranıza taşıyabilirsiniz. Kunduz hesabınıza tanımlı e-posta adresiniz üzerinden destek@kunduzapp.com’a talebinizi özetleyen bir e-posta göndererek cep telefonu numaranızı değiştirmeyi talep edebilirsiniz. Cep telefonu numarası değişiklikleri yalnızca Kunduz hesabınıza tanımlı e-posta adresinizden gelen talepler doğrultusunda işleme alınabilmektedir.

 • Kayıt olurken belirtmiş olduğum e-posta hesabına erişimim bulunmuyor ve telefon numaramı değiştirmem gerekiyor, ne yapmam gerekiyor?

  Kayıt olurken belirtmiş olduğunuz e-posta hesabınıza erişiminiz bulunmuyorsa ve telefon numaranızı değiştirmek istiyorsanız, e-posta servis sağlayıcınız ile irtibata geçerek e-posta hesabınıza erişiminizi sağlamanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgi talebi için destek@kunduzapp.com’a durumunuzu ve talebinizi belirten bir e-posta atabilirsiniz.

 • Üyelik paketinin bir geçerlilik süresi var mı?

  Üyelik paketiniz satın aldığınız günden 30 gün sonrasına kadar devam eder. 30 gün sonunda aldığınız paket otomatik olarak yenilenir.

 • Üyelik paketini iptal/iade etmek istiyorum, ne yapmam gerekiyor?

  Kunduz’da, ücret iadesi satın almada kullanılan kanala göre farklı şekilde yapılmaktadır: Kunduz mobil uygulaması kunduzapp.com web sitesi 1. Kunduz Hizmeti kapsamında internet sitesi üzerinden satın alınan her türlü aylık/haftalık veya özel olarak koşulları belirlenmiş farklı zaman dilimlerini kapsayan üyelik paketlerinin iptali mümkündür. Üyelik paketi hiç kullanılmadığı takdirde 14 gün içerisinde iptali istenerek paket ücretinin tamamı Kullanıcıya iade edilir. Paket dahilinde eğer herhangi bir soru sorulmuş ise üyelik kullanımı mevcut olup üyelik ücretinin iadesi yapılmaz. 14 gün geçtikten sonra yapılan üyelik iade talepleri geçersizdir. 2. Kunduz Hizmeti kapsamında internet sitesi üzerinden satın alınan bir abonelik paketinin sonlandırılması mümkündür. Abonelik paketi, talep alındığı gün sonlandırılır, geçerli olduğu tarihe kadar kalan kullanım hakları devam eder ve iptal isteğini takip eden ayda otomatik ödeme gerçekleştirilmez 3. Apple App Store veya Google Play gibi platform kullanılarak yapılan her türlü paket satın alma iptallerinde veya abonelik sonlandırmalarında, iptal başvurusu veya abonelik sonlandırma Apple’a veya Google’a yapılır. Bu başvurularda Apple ve Google’ın iptal koşulları ve kuralları geçerli olacaktır. Bu iptal veya abonelik sonlandırma başvurularında Sıfır Beş’in hiçbir sorumluluğu yoktur. 4. İadeler satın alma yapılırken kullanılan ödeme yöntemine göre yapılır. İade işlemi Sıfır Beş tarafından yapıldıktan sonra ilgili ödeme sistemi sağlayıcısı tarafından işleme alınması zaman alabilir. Sıfır Beş bu gecikmelerde sorumluluk kabul etmez.

 • Kunduz üyelik paketleri, içerikleri ve ücretleri nelerdir?

  Paketlerin tamamını yukarıdaki "üyelik" kısmına basarak veya kunduzapp.com/#paketler linkine giderek detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

 • Soruya iletilen cevabı açıklayıcı bulmadım; ne yapmalıyım?

  Soruya iletilen cevabı puanlayabilir ve yorumlarınızı ekleyebilirsiniz. Cevaplara yazmış olduğunuz yorumlar Kunduz ekibi tarafından yakından hassasiyetle takip edilmekte ve yorumlarınız sunduğumuz hizmetin kalitesini artırmak için yaptığımız çalışmalara girdi olmaktadır. Yorumlarınızla ilgili aksiyon alınması gerekiyorsa Kunduz ekibi en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

 • Soruya iletilen cevap okunmuyor (örn. net olmayan cevap fotoğrafı); ne yapmalıyım?

  Soruya iletilen cevabın okunmadığı durumlarda, çözümün altındaki “Çözümü Değerlendir” butonuna basarak “Çözüm Net Değil” seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Bu aşamadan sonra size tekrar iletilen cevap hala net değil ise destek@kunduzapp.com adresine yaşamakta olduğunuz problemi özetleyen bir e-posta gönderebilirsiniz.

 • Cevap anahtarı eğitmenin çözümünden farklı bir cevap gösteriyor veya çözümün yanlış olduğunu düşünüyorum; ne yapmalıyım?

  Soruya iletilen cevabın cevap anahtarından farklı olması durumunda, çözümün altındaki “Çözümü Değerlendir” butonuna basarak “Çözüm Yanlış” seçeneğini işaretleyerek değerlendirmenizi gönderebilirsiniz. Çözümle ilgili daha fazla bilginiz olması durumunda yazılı olarak çözümün neden hatalı olduğunu düşündüğünüzü ekleminizi öneririz. Bu durumda cevap anahtarı yanlış olabileceği gibi, eğitmen de çözümde bir noktayı atlamış olabilir. Soru hazırlama ve soru çözümü insan faktörünü barındırdığı için iki durum da olasıdır. Eğer eğitmenin çözümünde bir hata olduğu belirlenirse sorunun yeni çözümü size Kunduz ekibi tarafından ulaştırılacaktır. Bu süreçte memnun olmadığınız bir durumla karşılaşırsanız, destek@kunduzapp.com adresine yaşadığınız problemi özetleyen bir e-posta gönderebilirsiniz.

 • Yanlışlıkla bir soru yükledim, işlemi nasıl geri alabilirim?

  Yanlışlıkla yüklediğiniz sorular eğer bir eğitmene atanmamışsa işlemi geri almak için “Soru Kutusu”nda soruya seçip ardından sağ üst köşedeki “…” ibaresine dokunarak “Soruyu Sil”e basarak soruyu silebilirsiniz. Eğer yüklediğiniz soru bir eğitmene atandıysa, eğitmenlerin ayırdıkları zamanın ve emeklerinin karşılığını alabilmesi için atanan soruyu silme şansınız olmamaktadır.

 • Çözümler neden video olarak yayınlanmıyor?

  Bunun birden çok sebebi bulunmaktadır. Öncelikle, hem öğrencilerin hem de sorulara cevap hizmeti sunan eğitmenlerin zamanlarını en verimli şekilde kullanmalarını sağlamak açısından soruların cevaplarının açıklayıcı fotoğraflarla iletilmesinin en etkili yöntem olduğunu düşünmekteyiz. Video çözüm her soru tipinin çözümü için uygun bir yöntem olmamaktadır. Ayrıca, video çözümlerinin anlaşılabilmesi için baştan sona kesintisiz bir internet bağlantısı ile seyredilmesi gerekmektedir. İnternet bağlantısının yetersiz olduğu durumlarda size zaman kaybettirmemesi ve video indirme ile yüklemenin öğrenci ve eğitmenlerin internet paketlerinde aşımlara sebep olmaması için fotoğraf üzerinden iletişimin en etkili yol olduğunu düşünmekteyiz. Son olarak, yoğun sınav hazırlık dönemlerinden geçmiş kişiler olarak siz öğrencilerin ne kadar farklı ortamlarda ders çalışmak zorunda kaldığının farkındayız. Bu sebeple, Kunduz’u otobüsten kafeteryaya kadar her türlü ortamda kullanabileceğiniz şekilde tasarladık.

 • Hangi tür verileri topluyorsunuz ve bu verileri ne amaçla kullanıyorsunuz?

  Kunduz, üyelik sırasında ad, soyad, doğum tarihi, e-posta, cep telefonu numarası ile sınıf bilgisini almakta ve uygulamayı kullandığınız aşamada kullanım alışkanlıklarınız ile ilgili verileri toplamaktadır. Toplanan veriler sunulan hizmet kalitesinin artırılması, Kunduz uygulamasına yeni özellikler eklenmesi, uygulama hatalarının düzeltilmesi, daha kişiselleştirilmiş iletişim sağlanması amacıyla kullanılmaktadır. Hangi verilerin toplandığı ve bu verilerin ne amaçla kullanıldığı detaylı olarak Kunduz Gizlilik Politikasında açıklanmıştır.

 • Kunduz hesabımı nasıl oluşturabilirim?

  Kunduz hesabınızı oluşturmak için öncelikle Kunduz mobil uygulamasını iOS mobil telefonlar için Apple App Store’dan, Android mobil telefonlar içinse Google Play’den indirmeniz gerekmektedir. Kunduz’a üye olmak için telefon numaranızı ve telefonunuza gelen 4 haneli doğrulama kodunu girmeniz yeterli olacaktır. Son adımda ad, soyad, e-posta, doğum tarihi ve sınıf bilgilerinizi girerek soru sormaya ve Kunduz’un sunduğu hizmetlerde faydalanmaya başlayabilirsiniz.

 • Neden cep telefonu numarama ihtiyaç duyuyorsunuz?

  Kunduz uygulamasında hesabınızı oluşturabilmeniz için gerekli olan minimum veri cep telefonu numaranızdır. Hesap oluşturulması sırasında cep telefonu numaranızı belirtmeniz ve telefon numaranıza gelen doğrulama kodunu girmeniz sizin kimliğinizi doğrulayabilmemiz için en kısa yoldur. Kunduz, kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi oluşturulmasını talep etmemektedir. Kunduz, cep telefonu numaranızı kullanarak sizi kullanıcı adı ve şifre belirleme derdinden kurtararak uygulamayı kullanmanıza imkan sağlamaktadır. Bunlara ek olarak sadece sizin cep telefonunuza gelen size özel doğrulama kodu ile hesabınızın güvenliği de sağlanmış olur.

 • Cep telefonum numaram başka birisi tarafından Kunduz’a kayıtlıysa ne yapmalıyım?

  Cep telefonu numaranızın başka birisi tarafından Kunduz’a kayıtlı olması ancak kullanmakta olduğunuz cep telefonu numarasının daha önce başka bir kullanıcı tarafından Kunduz’da kullanılıyor olması ile mümkündür. Bu durumda destek@kunduzapp.com adresinden bize talebinizi özetleyen bir e-posta göndererek cep telefonu numarasının hesabınıza taşınması için talepte bulunabilirsiniz.

 • Kunduz’da yeni bir hesap oluşturduğuma dair bir e-posta aldım fakat bu hesabı ben oluşturmadım.

  Kunduz’da cep telefonunuza kayıtlı bir hesabınız yoksa ve hesap oluşturduğunuza dair bir e-posta aldıysanız, bu durumda yeni bir hesap oluşturan başka bir kullanıcı, üyelik sırasında sizin e-posta adresiniz vermiş demektir. Bu durumda destek@kunduzapp.com adresinden bize talebinizi özetleyen bir e-posta göndererek hatalı girilen e-posta adresinin düzeltilmesini talep edebilirsiniz.

 • Kunduz hesabımı nasıl sonlandırabilirim?

  Hesabınızı sonlandırmak için destek@kunduzapp.com’a talebinizi belirten bir e-posta atmanız yeterli olacaktır. Tarafımızdan hesabınızı sonlandırdığımıza dair bir e-posta elinize ulaştıktan sonra Kunduz uygulamasını cep telefonunuzdan silebilirsiniz. Sonlandırılmış hesabınızdaki tüm veriler (profil bilgileri, sorular, cevaplar, paket bilgileri, vb.) geri dönülemeyecek şekilde silineceği için ileri bir dönemde hesabınızı tekrar aktive etmeniz durumunda eski verilerinize erişiminiz mümkün olmayacaktır.

 • Kunduz hesabımı iptal ettiğimde satın aldığım üyelik paketi ne zaman sonlandırılacak?

  Kunduz’da standart veya premium paket üyeliğini iptal ettirdiğin takdirde paket üyeliğinin başlangıç gününden bir sonraki ayın aynı gününe kadar devam eder. Bir sonraki için üyeliğin sonlandırılmış olur ve hesabından ücret alınmaz.

 • Kunduz üyeliğimi bir ay kullanmadan iptal ettim. Geri ödeme alabilir miyim?

  Üyelik paketini satın aldıktan 14 gün içerisinde iptal etme ve ücret iadesi alma hakkına sahipsin. Geri ödeme taleplerini destek@kunduzapp.com adresine e-posta atmanı rica ediyoruz.

 • Hesabım engellenmiş, giremiyorum.

  Kunduz uygulamasını kullanmaya çalıştığınızda hesabınızın engellenmiş olduğuna dair bir uyarı mesajı göreceksinizdir. Kullanım Sözleşmesine aykırı davranışlarda bulunan kullanıcıların hesapları engellenebilmektedir. Bu durumda, Kullanım Sözleşmesini incelemenizi ve daha önce göndermiş olduğunuz soru fotoğraflarını ve yazmış olduğunuz yorumları gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Eğer hesabınızın hatalı bir şekilde engellendiğini düşünüyorsanız destek@kunduzapp.com adresinden bize talebinizi özetleyen bir e-posta göndererek hesabınızdaki engellemenin kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

 • Üyelik sırasında aldığınız kişisel bilgilerimi paylaşacak mısınız?

  Üyelik sırasında ad, soyad, doğum tarihi, e-posta, cep telefonu numarası, tc kimlik numarası ve sınıf bilgileri alınmaktadır. Alınan kişisel bilgiler Kunduz için özel ve gizlidir. Kişisel bilgi ve verilerin kullanımı ilgili daha detaylı bilgi almak için Kunduz Gizlilik Politikasını inceleyebilirsiniz.

 • Uygulama üzerinden yapılan çevirimiçi alışverişler güvenli mi?

  Çevirimiçi alışveriş yaparken sağlamış olduğunuz ödeme bilgilerin gizliliği en üst seviyede sağlanmaktadır. Kunduz’da, üyelik paketi satın alınması iki kanaldan yapılabilmektedir: Kunduz mobil uygulaması kunduzapp.com web sitesi Hem Kunduz mobil uygulaması üzerinden hem de Kunduz web sitesi üzerinden Iyzico ödeme sistemini kullanarak kredi kartınızla kolaylıkla paket satın alabilirsiniz. Ödemelerde en üst seviye güvenlik sağlayan ve endüstri standardı olan SSL (Secure Socket Layer) protokolünü kullanmaktadır.

 • Yüklediğim soruları kimler görebilir?

  Yüklediğiniz soruları sorunuza atanan eğitmen(ler) ve Kunduz ekibi görebilmektedir. Buna ek olarak yüklediğiniz sorular kimliğinizi açığa çıkarmayacak şekilde ve uygunluğu onaylanırsa Kunduz soru kütüphanesinde paylaşılabilir. Böylece, soru kütüphanesindeki sorular ile çözümlerini inceleyerek takıldığın ders ve konularda daha etkili bir şekilde alıştırma yapman mümkün olur.

 • Sorulara ve cevaplara yazmış olduğum yorumlar gizli midir?

  Sorulara ve cevaplara yazmış olduğunuz yorumlar sadece sorunuza atanan eğitmen(ler) ve Kunduz ekibi tarafından görülebilmektedir. Eğitmenler tarafından görülen yorumlarda, yorumu yazan öğrencinin kimliği saklı tutulmaktadır. Özetle eğitmenler, sorulara veya cevaplara yazılan yorumların kimler tarafından yapıldığını bilememektedir.

 • Sorularıma cevap veren eğitmenler kimliğimi görebiliyor mu?

  Sorularınıza cevap veren eğitmenler kimliğinizi görememektedir. Eğitmenler sadece yüklenen soru fotoğrafını ve eğer belirtildiyse soruya yazılan yorumları görebilmektedir. Sorular ve soru yorumları dışında eğitmenler öğrencinin hiçbir kimlik bilgisini görememektedir.

Kunduz'u hemen indir !

Kunduz'u kullanan binlerce öğrenciye katıl, hedeflerini yakala!
Telefon numaranı gir ve gönder butonuna bas; uygulamanın linki sana SMS ile gönderilecek.